Patent Tescil

 

PATENT NEDİR ?

Patent, ürün veya buluş sahibine devlet tarafından verilen; buluşun kullanılması, satışı, pazarlanması, çoğaltılması, bir benzerinin elde edilmesi gibi alanlarda ayrıcalıklar getiren mutlak bir hak ve bu hakkı kanıtlayan resmî bir belgedir. Patentli bir buluş, buluş sahibine buluş üzerinden ekonomik olarak yararlanma hakkı verirken, üçüncü kişilerin buluştan yararlanmasını men etme yetkisi sağlamaktadır.

NEDEN PATENT TESCİLİ ?

Buluş sahibi buluşunu patentle korumazsa, buluşundan üçüncü kişilerin yararlanmasını önleyemez. Buluş sahibi dışın- daki kişi ve kurumların buluş konusu ürünü yada üretim usulünü kullanmasına, satmasına, ithalat ve ihracatta bulunmasına engel olamaz. Bu durumda da buluşu ortaya çıkarmak için harcanan emek, zaman ve maliyetler boşa gitmiş olur.

NEDEN ÇUKUROVA MARKA, PATENT ve KALİTE – HATAY KOSGEB

Uzman Patent mühendisleriyle; dosya hazırlama aşaması ve teknik resimleri en ince ayrıntıyla tamamlanır. Bizler en büyük marka patent kalite ve danışmanlık firması olarak biz aynı zamanda yönetim sistemleri alanında da danışmanlık hizmeti vermekteyiz.Hemen hemen birçok sektörde tecrübe sahibi olan firmamız ‘Sizin olana sahip olun’ bilinciyle hızlı bir büyüme kat etmiştir.Hatay da özellikle alanımızda en iyisi biziz.İstanbul,Ankara,Adana ve Hatay da marka , patent, danışmanlık ve belgelendirme dendiğinde aklınıza gelecek en iyi en sorunsuz çözümlerimizle yanınızdayız.

Hatay Patent olarak verdiğimiz hizmetler içerisinde Yönetim sistemlerinden ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenlik Yönetim Sistemi, OHSAS 18001, ISO 16949 Otomotiv Sektörü Yönetim Sistemi, ISO 22716 GMP İyi Üretim Uygulamaları, ISO 27001 Bilgi Güvenliği, Ürün Belgelendirme (CE) ile kişisel ve kurumsal eğitimler alanlarında da hizmet vermektedir.